Porod v šále, na balónu i porodní stoličce. Novinky v třebíčské porodnici

Třebíč, 23. 7. 2024 – Porodnice třebíčské nemocnice opět rozšířila nabídku služeb a pohodlí pro rodící maminky. Na porodním boxu mohou rodičky využít mobilní porodní systém Multitrac, který je určen pro podporu žen během první doby porodní a je přípravou pro hladký porod. Pořizovací cena činí čtvrt milionu korun.

Jedná se o zařízení, které mohou rodičky využívat v průběhu porodu k zaujímání úlevových poloh. „Porodní systém slouží k uvolnění břišních a pánevních svalů a k relaxaci v přestávkách mezi kontrakcemi. Skládá se z porodnické stoličky, závěsného zařízení z tkané dlouhé šály a podložky. Systém lze používat jako celek či jednotlivé části samostatně,“ vysvětluje možnosti využití ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Porodní systém umožňuje porod ve vertikální poloze, podporuje přirozenou gravitaci a tím napomáhá k přirozenému průběhu porodu. „Multitrac je určen nejen pro rodičku, ale i doprovod, který je oporou při porodu. Systém nabízí doprovodu pohodlné místo na stoličce za rodičkou, kde může mamince masírovat šíji, záda nebo ji jen hladit,“ doplňuje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Jarmila Dočkalová.

Maximální uvolnění svalů pánevního dna a přirozená gravitace jsou u porodu velkými pomocníky. Oba tyto faktory významně přispívají k přirozenému porodu.

Nabídka služeb třebíčské porodnice

Aromaterapie

Hydroterapie

Bylinná vaginální napářka