Novorozeňátka v Třebíči bude hlídat 25 nových monitorů dechu

Třebíč - Ve středu 18. září 2024 předala Nadace Křižovatka dvacet pět monitorů dechu v celkové hodnotě sedmdesát pět tisíc korun na Dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Třebíč. Dar z rukou ředitelky nadace Michaely Špunarové převzali ředitelka nemocnice Eva Tomášová, vedoucí lékař neonatolog Jaroslav Belvončík a vrchní sestra Kamila Číháková. Srdečné díky patří společnostem I&C Energo, NovaTech CZ, POZEMSTAV TŘEBÍČ, ALFEKO, SpedQuick Třebíč, “ZON“, MARVAL PODLAHY, NUKLEON a NUKLEON CZ za jejich finanční příspěvek k tomuto významnému projektu.

O projektu „Maminko, dýchám“

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Zároveň umožňuje rodičům výpůjčku monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů. „Tyto výpůjčky maminkám zprostředkovává také naše nemocnice. Maminky touto výpůjčkou získají klidný spánek na půl roku. Je však možné si monitor dechu zapůjčit opakovaně,“ informuje ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

O Nadaci Křižovatka

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky štědrosti sponzorů a dárců pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoické pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu novorozence. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc.

Za dvacet devět let své existence se nadaci podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic více než dvanácti tisíci monitory dechu v celkové hodnotě přesahující čtyřicet milionů korun.

Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:

Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)

Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 245910096/0600 (MONETA Money Bank)

Mgr. Jitka Mácová - tisková mluvčí, Nemocnice Třebíč, e-mail: jmacova02@nem-tr.cz, 9/2024