Dobrovolníci v nemocnici natírali, obkládali a pleli

Třebíč, 9. 5. 2024 – Areál Nemocnice Třebíč během slunného čtvrtečního dne patřil dobrovolníkům. Jedenáct zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany a jedenáct dobrovolníků z Klubu českých turistů Třebíč přijelo zvelebit nemocniční prostředí.

Dobrovolníci zajistili obnovení venkovních nátěrů – ramp, parkovacích kuželů, vodorovného značení a sloupů veřejného osvětlení. Dámy z klubu českých turistů si vzaly do parády odstranění plevele, nafoukaného listí a pohozených odpadků. Doplnily mulčovací kůru a upravily přilehlou zeleň.

Energetici posekali trávníky, uklidili strojovny výtahů, provedli výměnu a přilepení poškozených dlaždic. Vymalovali sklad potravin, zčistili požární odvětrávání a oklepali vlhké zdivo.

Stravovací provoz uvařil dobrovolníkům výtečný oběd v podobě žampiónového krému a hlavního chodu sumečka na grilu s bramboro-celerovým pyré či znojemskou pečeni s rýží. Při pauze na kávu posvačili bagetu a ořechový hřeben z listového těsta.

Vedení nemocnice v ranních hodinách dobrovolníky přivítalo a poděkovalo za jejich smysluplnou práci. „Vážíme si pomoci členů Klubu českých turistů i všech zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany. Jedná se již o dvanáctý ročník. Skupina ČEZ je naším dlouholetým partnerem, který se také pravidelně podílí na spolufinancování a modernizaci přístrojového vybavení,“ komentuje dobrovolnickou aktivitu ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.

Mgr. Jitka Mácová - tisková mluvčí, Nemocnice Třebíč, e-mail: jmacova02@nem-tr.cz, 5/2024