Nemocnice představila gymnazistkám pracovní příležitosti

V týdnu od 27. do 31. května 2024 proběhla stáž studentek Katolického gymnázia Třebíč v třebíčské nemocnici. Děvčata nahlédla do zákulisí nemocnice a byl jim představen chod vybraných oddělení i pracovní pozice, které by mohly v budoucnu v nemocnici zastávat. Navštívily pracoviště urgentního příjmu, radiodiagnostické oddělení, oddělení rehabilitační, dětské a novorozenecké, nutriční terapie, patologie a logopedie.

Získaly také veškeré informace o možnosti dalšího vzdělávání ve zdravotnictví a nabízených stipendijních příspěvcích.

Kdyby měly studentky vyzdvihnout nejzajímavější moment týdne, byla by to návštěva patologie. „Jako budoucí povolání bych si asi práci na patologii nevybrala, ale rozhodně na mě patologie udělala největší dojem," odpovídá gymnazistka. „Na urgentním příjmu jsme absolvovaly vyšetření EKG. Vidět svoji vlastní křivku aktivity srdce, to byl také zážitek," dodává studentka.

Stáže studentů zařadila nemocnice do programu v rámci náborové kampaně. „Cílem je ukázat mladým lidem, že Nemocnice Třebíč je ideální místo pro začátek jejich pracovní kariéry," komentuje studentskou stáž ředitelka nemocnice Eva Tomášová.