Jedná se o regulovanou cenu na základě Cenoného předpisu MZ 1/2023/CAU ze dne 11. 11. 2022

 



V případě, že hrazená položka je zdravotní službou, jejímž účelem je léčebný cíl (nebo ochrana lidského zdraví a služby s nimi související), je úhrada osvobozena od DPH. Klient v tomto případě hradí cenu označenou jako "Cena bez DPH".

Pokud se jedná o službu jiného charakteru, anebo je zdravotní služba poskytnuta za jiným účelem než výše uvedeným, hradí klient cenu včetně DPH.

Samoplátce se zaregistruje k testování přes E-ambulanci (COVID). Dostaví se na infekční ambulanci, kde mu bude vydán podklad k platbě. Samotná platba bude probíhat na pokladně Nemocnice Třebíč a to hotově nebo platební kartou. S potvrzením o zaplacení se samoplátce vrací zpět na infekční ambulanci k provedení odběru. 


 



Samoplátce se zaregistruje k odběru přes E-ambulanci (hematologická ambulance). Dostaví se na hematologickou ambulanci, kde mu bude vydán podklad k platbě. Samotná platba bude probíhat na pokladně Nemocnice Třebíč a to hotově nebo platební kartou. S potvrzením o zaplacení se samoplátce vrací zpět na hematologickou ambulanci k provedení odběru.

V třebíčské nemocnici mohou nejen pacienti až do 20. března zhlédnout zajímavou výstavu připravenou odborem sociálních věcí Kraje Vysočina. Expozici s tématem "PĚSTOUNSTVÍ je cesta k domovu" si můžete prohlédnout v přízemí budovy M1.

Cílem putovní výstavy fotografií pěstounů z Vysočiny je bořit mýty o pěstounské péči. Prostřednictvím konkrétních příběhů přibližuje život náhradních rodin a ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži i ženy různých profesí, věku i vzdělání a že každou rodinu k pěstounské péči vedla jiná životní cesta.

První březnovou sobotu proběhl v třebíčské nemocnici DEN PRO MEDIKY. Medici navštívili naši nemocnici, společně si prohlédli urgentní příjem, ARO, chirurgickou JIP, radiodiagnostické oddělení, nové operační sály a poté zavítali na jednotlivá oddělení, o která projevili zájem.

Děkujeme všem zúčastněným, kteří se zapojili do prezentace naší nemocnice!

Medici ocenili především příjemnou atmosféru, aktivitu a vstřícnost lékařů, nadšení a přístup, komunikaci, otevřenost a v neposlední řadě výtečný oběd. 

Hasičský sportovní klub okresu Třebíč uspořádal v letech 2021 a 2022 VÝZVU - HASIČSKÝ MOVEMBER. Cílem bylo za každých uběhnutých nebo nachozených 50 km proplatit ze sportovního klubu 100 Kč. Za listopad r. 2021 a 2022 bylo nachozeno nebo naběháno 2000 km. Zbyvající částka do 5000 Kč jsou osobní dary členů klubu a příspěvek sportovního klubu.

Nemocnice Třebíč si této podpory nesmírně váží. Děkujeme!

V pátek 24. února 2023 proběhlo v pražském Žofíně finále soutěže Sestra sympatie. Naši nemocnici reprezentovala sestřička z neurologického oddělení Martina Štveráčková. Na předních příčkách soutěže se neumístila, ale pro nás je tou NEJ!

Martino, děkujeme za krásnou reprezentaci třebíčské nemocnice!

Zleva Martina Štveráčková, Kateřina Petulová, Olomouc - vítězka soutěže

Zleva: Martina Štveráčková (Nemocnice Třebíč, neurologické oddělení), vítězka soutěže Kateřina Petulová (Hemato-onkologická JIP, Olomouc)

V souvislosti s plánovanou výstavbou parkovacího domu v Nemocnici Třebíč, proběhlo v sobotu 25. 2. 2023 a neděli 26. 2. 2023 kácení dřevin v prostoru předního parkoviště a v prostoru kaštanové aleje. 

Na základě projektu a platného stavebního povolení, došlo ke kácení mimo vegetační období celkem 25 ks stromů. Stavební povolení vydané MÚ Třebíč dne 24. 1. 2023 a projekt kácení je aktuálně k dispozici ve vývěsní tabuli před hlavním vchodem do budovy G. 

Projekt nařizuje budoucímu zhotoviteli provést náhradní výsadbu ve stejném počtu kácených dřevin v areálu nemocnice.



Lékařky - sestry - dvojčata

Personální krize ve zdravotnictví je realitou dnešní doby. Jen opravdu „našláplé“ nemocnice mají to štěstí, že si je atestovaný nebo mladý nově nastupující lékař vybere. Třebíčská nemocnice v posledních letech expanduje. Zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina v minulosti investoval do stavby nových pavilonů. V roce 2017 vyrostl pavilon chirurgických oborů, v roce 2022 pavilon operačních sálů. Vedení nemocnice se také aktivně činilo - čerpalo z dotačních programů a vybavilo jednotlivá oddělení nejmodernějším přístrojovým vybavením. A v tomto trendu pokračuje dál. Není divu, že si toho lékařská veřejnost všimla a zájem pracovat v třebíčské nemocnici roste.

Na podzim loňského roku podepsaly pracovní smlouvu dvě lékařky. MUDr. Jana Kostková a MUDr. Renáta Kostková. Sestry? Ano. Dvojčata. Tohle si PR nemocnice nemohlo nechat ujít a maličko jsme si naše nové lékařky vyzpovídali.

Dvojčata lékařky u nás ještě nikdy nepracovaly. Předpokládám, že jste byly rarita i při studiích?

Ano, ale nemáte úplnou pravdu. Nebyla jsme jediná dvojčata, do jiného kruhu chodila jednovaječná dvojčata sestry Pitrovy a dvojvaječná dvojčata bratři Ledvinovi a sestra a bratr Malinovi. Možná jich bylo i více, ale na všechny studenty si nevzpomeneme, neboť jsme se spolu tolik nevídali.

Jano, vaším oborem je mikrobiologie, Renáto, vaším radiodiagnostika. Proč právě tato specializace?

Jana: Kdysi jsem chtěla pracovat jako veterinářka. Už od základní školy jsem se věnovala čtení publikací o zvířatech. A protože jsem fyzicky méně zdatná, rodiče mi moje cíle rozmluvili, a tak jsem se dala na lékařskou dráhu. Ovšem i zde mě spíše oslovily mužské profese jako ortopedie a traumatologie. Zaujaly mě operační přístupy a práce s ortopedickým náčiním. Všech dalších nápadů jsem zanechala a nakonec jsem se vrátila k tomu, co je profesi veterináře nejbližší. Koneckonců mikrobiologie a veterina mají k sobě docela blízko. Nemohu říci, že ve mně „zvířecí duch“ stále nedřímá, ale jsem spokojená s tím, co osud přinesl.

Renáta: Co se týká výběru budoucího povolání, musím souhlasit se svou sestrou. Také jsem se chtěla stát veterinářkou, také mě oslovila ortopedie, ale vzhledem ke své menší fyzické síle, jsem se snažila najít pro sebe lepší profesi. Z lékařských profesí mě nejvíce oslovila radiologie, což bude souviset i s praxí na plicním oddělení v Třebíči. Zde musím zmínit velmi příjemnou paní doktorku Halynu Štanclovou, která mi ukázala na počítači snímky plic a nejspíš mě tak vtáhla do tohoto oboru, o kterém jsem předtím jen uvažovala. Radiologie je komplexní obor, který se zabývá zobrazováním celého těla, to mi na tom hodně líbí.

V jaké nemocnici jste absolvovaly studijní praxi? Můžete srovnat, čím vás Třebíč překvapila? Doufejme, že příjemně.

Jana: Jednalo se především o brněnské nemocnice, zejména Fakultní nemocnice u svaté Anny a Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Nemocnice Třebíč mě překvapila větší šancí asistovat při operacích. Dá se to plně pochopit, neboť ve fakultních nemocnicích je daleko více studentů na prostřídání než v okresních nemocnicích. A některé opravdu náročné operace potřebují k asistenci zkušenějšího lékaře. Na druhou stranu jsme ale mohli sledovat jejich průběh přímo na sále, někdy i se záběry z operačního pole na obrazovce.

Renata: K tomu bych jen doplnila, že jsme v Nemocnici Třebíč absolvovaly prázdninové praxe v průběhu 4. a 5. ročníku. Myslím si, že i toto mělo vliv při výběru pracovního místa. Navíc od svého narození bydlíme v Třebíči a bylo by pro nás těžké toto pěkné město opustit.

Pracujete u nás už půl roku. Jak se vám u nás líbí?

Jana: Je to zde pěkné, kolegové jsou vstřícní a trpěliví, laboratoř je moderně vybavená. Není co vytknout. Ještě se musím hodně učit, abych byla tak dobrá jako MUDr. Eliška Míšková. Je to můj velký vzor. Obdivuji její rozvážnost, například jaká antibiotika nasadit, případně nepodat v dané klinické situaci, ochotu telefonicky poradit kolegům z jiných oddělení ať už v terapii, nebo při odběru klinického materiálu. Jsem vděčná, že mám takového školitele. Za vše děkuji.

Renáta: Mně se na radiologickém oddělení také velmi líbí. Určitě bych neměnila. Moji kolegové jsou velmi ochotní, vždy rádi se vším pomohou. Také se toho ještě musím hodně naučit, ale vzdělávat se v takto příjemném prostředí, je snem snad každého mladého lékaře.

Zajímalo by nás i vaše soukromí. Jak relaxujete? O paní doktorce Janě už víme, že ráda maluje a píše, jak se říká do šuplíku. Do poloviny března probíhá v nemocnici její výstava obrazů na téma Nadpřirozené bytosti a fantastická místa.

Svůj počátek malování datuji od roku 2016. Současná sbírka čítá kolem 40 obrázků. A pravděpodobně se bude dále rozrůstat. Obrázky, které na výstavě můžete spatřit, jsou namalované dle předlohy z internetových nebo knižních zdrojů. Jelikož se nejedná o originály, nejsou podtržené mým podpisem. Nerada bych totiž někoho připravila o svůj nápad. Nicméně nakreslit a poté je vybarvit vlastní rukou, představuje neuvěřitelný zážitek. Dá se říci, že jim vdechnu život či chcete-li lépe duši. Každý tah tužkou nebo pastelkou je doprovázen jistou mírou uvolnění a klidu. Zvláště v dnešní době je třeba pečovat rovněž o svůj psychický stav, nejen o to co lze vidět zevně. Považuji za nezbytné zmínit, že výstava by se neuskutečnila bez iniciace Ing. Pavla Suchánka, mého nového pracovního kolegy, neboť bych svoje díla širší veřejnosti pravděpodobně nepředstavila, tímto bych mu chtěla poděkovat

Už jsem nakousla, že se ve vás skrývá i literární střevo. O čem píšete?

Jsem zatím amatérský spisovatel. Píši příběhy ke svým obrázkům. V současné době čtyři mé obrázky doprovází příběh, jenž vypráví o lvu s andělskými perutěmi.

A teď máte něco rozepsaného?

Ano, mám rozpracovaný text k dalšímu obrázku nesoucí název „Výprava do hlubin oceánu“.

Maluje, píšete, ale ještě je tu jedna zajímavost. Já už to vím, ale prozraďte, čím svoje příběhy píšete?

Text píši seříznutým krocaním brkem, jehož hrot je namočen do černé tuše, ozdobným písmem na tvrdý papír, jenž je namočen do nálevu z černého čaje.

Jak vás napadlo použít krocaní brko?

Zkrátka husí nebylo k mání. Chtěla jsem psát tak jako se psávalo kdysi, prostě zachovat dobový ráz. Dokonce text vypadá i umělečtější, když se na něj blíže podíváte. Ovšem mnohým může činit problém jej přečíst. Takže z toho vyplývá jistá míra nevýhody. Ale mně to nevadí. Psaní se mi líbí takové, jaké je.

A co nám o sobě prozradí paní doktorka Renáta? Také malujete?

Ano, také ráda maluji, ale ne tolik jako moje sestra. Mám už od dětství ráda japonské kreslené pohádky, tak občas maluji obrázky z těchto pohádek a seriálů. Daleko více než malování mě baví stavění papírových modelů. Je to můj docela nový koníček. Věnuji se mu tak 2 roky. Jedná se o časově velmi náročnou práci. Papírové modely si vytvářím sama, na základě již vytvořených 3d modelů, které si najdu na internetu. Tyto modely pak převedu do 2d podoby pomocí počítačové aplikace. Následně si je vytisknu a postavím. Zajímám se o modely kostí lidského těla, což do jisté míry souvisí i s mým povoláním.

Také ráda chodím na procházky do přírody se sestrou a naším psem Sorbíkem. Jedná se o pražského krysaříka. Jméno mu vybrala mamka podle dobrmana Sorbona z Angeliky. Je to sice malý pejsek, ale má opravdu odvahu velkého psa.

Obě jste velmi mladé a drobné ženy. Sama bych vám tipovala tak 15 let. Jaké jsou reakce pacientů, když vás vidí?

Mnohdy si myslí, že jsme na praxi v rámci zdravotní školy nebo že pracujeme jako zdravotní sestřičky. Často nás tak i oslovují, ale proč se na ně zlobit. Za mladý vzhled jsme rády. K pacientům je třeba se chovat vždy s úctou a pokorou, pokud to alespoň trochu lze. Ovšem ne vždy jsou vám okolnosti nakloněny. Někdy Vás zkrátka nemohou ani vidět a Vy byste se raději vypařila. Pokud možno byste se měla chovat vždy laskavě a ohleduplně, což je docela náročné. Tímto obdivujeme všechny zdravotníky, kteří již tuto práci vykonávají řadu let a je potřeba se od nich učit nejen profesní, ale rovněž sociální dovednosti.

Jste si hodně podobné. Už si vás někdo popletl? Ještěže nosíme jmenovky, že?

Jistě že ano, o tom nelze pochybovat. Podoba je velká, nikoliv však stejná. Lišíme se nejen ve vzhledu, ale rovněž svými vlastnostmi a zájmy. I když i zde sdílíme nepřeberné množství společného. Pro příklad uveďme nadšení pro tvorbu a přírodu.

Máte ještě nějaké sourozence?

Ano, mladšího bratra. Nyní chodí na Gymnázium v Třebíči. Mezi jeho oblíbené předměty se řadí cizí jazyky a nepochybně biologie. Možná bude směřovat stejnou dráhou jako my. Uvažoval o učiteli, zubaři a nyní dominuje zájem o otorinolaryngologii. Necháme se překvapit, co se z toho vyvrbí. Jak víme, priority se v průběhu studia mění. Záleží přeci jenom na něm. Je šikovný nejen ve škole, ale také ve volném čase. Baví ho rovněž malování, vytváření papírových modelů a tvoření paruk z vlny pro panenky. Zřejmě jsme šikovní po rodičích, proto je třeba si jich vážit.


Děkuji za příjemný rozhovor. Přeji, ať se Vám v třebíčské nemocnici i nadále pohodově pracuje.

Mgr. Jitka Mácová, pracovník vztahů k veřejnosti, tisková mluvčí


Dvoudenní workshop na téma BARIATRICKÁ CHIRURGIE - GASTRICKÝ SLEEVE proběhl ve dnech 15. - 16. února 2023.

Pod ruce třebíčských lektorů operatérů primáře chirurgického oddělení MUDr. Jana Cagaše a náměstka pro léčebnou péči chirurga MUDr. Jiřího Jeřábka, Ph.D. přijelo nahlédnout sedm lékařů z České i Slovenské republiky. Operovány byly dvě ženy (46 a 36 let - BMI 60).

Chirurgické oddělení Nemocnice Třebíč poskytuje péči pacientům s obezitou a zaměřuje na chirurgickou léčbu pacientů s diabetem 2. typu souvisejícím s obezitou. Operace je jen prvním krokem v terapii, k úspěchu vede dlouhodobá změna stravovacích zvyklostí a změna životního stylu.

Postup před operací. Hospitalizace

Pacient se objedná do Bariatrické poradny Třebíč, objednání je možné bez doporučení jiného lékaře. Při vstupní konzultaci je pacient vyšetřen, navržen diagnosticko-terapeutický postup, zvolen typ případné operace, popřípadě je přidělen předběžný termín k operaci. Pacient je zevrubně poučen o onemocnění, doporučena další vyšetření a předán ke konzervativní péči do obezitologické a nutriční poradny.

V případě, že je konzervativní terapie neúspěšná, je potvrzen termín operace. Pacient absolvuje předoperační vyšetření ambulantně, k operaci přichází den předem. Operace se provádí v celkové anestezii, délka operace je zpravidla 60-180 minut. Po operaci je pacient zpočátku na tekuté dietě, z lůžka vstává v den operace nebo den následující. Hospitalizace trvá 3-6 dní.

Během hospitalizace proběhne opět edukace v nutriční poradně. Pacient je důkladně poučen o druhu pooperační diety a způsobu stravování. Po operaci může být sníženo vstřebávání některých látek (železo, vitamíny), pacient proto nahrazuje jejich příjem kombinovaným preparátem (1 tbl Baritreat denně). Je doporučena vhodná fyzická aktivita od prvních pooperačních dnů. Zpočátku je nejvhodnější chůze.

Psychologické vyšetření je důležitou podmínkou bariatrické operace. Role klinického psychologa je primárně diagnostická, zaměřuje se nejen na přítomnost příznaků psychických poruch, které bariatrickou operaci vylučují (např. bulimie, závažná porucha osobnosti s impulzivitou nebo neléčená psychóza). Hodnocena je také rodinná a osobní historie klienta, jeho jídelní návyky, osobnostní vlastnosti, preferované způsoby zvládání stresové zátěže a dlouhodobé vzorce chování, které mohou napomáhat nebo naopak hatit úspěšné zvládnutí postoperačního režimu a spolupráci s lékařským personálem. Výstupem z psychologického vyšetření je podrobná zpráva, která v závěru obsahuje konstatování, zda je klient z psychologického hlediska vhodným kandidátem k absolvování bariatrické operace.

Období po operaci

V pooperačním období dochází k výraznému a dlouhodobému úbytku hmotnosti. Podle druhu operace, typu obezity a míry dodržování doporučeného pooperačního režimu dochází k úbytku více než poloviny nadbytečné hmotnosti (60-80% EWL). Především však dochází k dramatickému zlepšení kompenzace cukrovky - často k úplnému vyléčení. Zlepší se hodnoty krevního tlaku, hodnoty tuků a cholesterolu v krvi.

Je potřeba si uvědomit, že samotná operace je jen prvním krokem k úspěšnému snížení hmotnosti a léčbě souvisejících onemocnění. K dosažení dlouhodobého dobrého výsledku by měl pacient nadále spolupracovat s nutriční poradnou na úpravě jídelníčku. Pooperační období je vhodné i pro celkovou změnu životního stylu. Výrazný úbytek hmotnosti zlepší možnosti fyzické zátěže. Ideální aktivitou po operaci je chůze, jízda na kole, rotoped či plavání.

Pacient po bariatrické operaci dochází pravidelně na kontroly. V prvním roce po 3 měsících, v dalším roce po půl roce, dále 1 krát ročně. Kontroly probíhají v Bariatrické poradně třebíčské nemocnice, dále pacienta sleduje obezitolog, včetně pravidelných laboratorních vyšetření. Pacient nadále dochází do nutriční ambulance, kde konzultuje vhodný jídelníček a potřebné doplňky stravy.

Nemocniční lékárna připravila VALENTÝNSKOU AKCI NA BOTY. SLEVA 15 % skladové zásoby obuvi. Akce platí od 14. 2. 2023 do 20. 2. 2023!


Očkování proti COVID-19 probíhá v areálu Nemocnice Třebíč

Adresa: Purkyňovo nám. 133/2, 674 01 Třebíč, v infekční ambulanci v budově M1 → Mapa

PROVOZNÍ DOBA

   ÚT  

      11. 4. 2023 

      14:00 - 15:00

   ÚT  

      25. 4. 2023 

      14:00 - 15:00

Telefonní číslo: +420 568 809 950

E-mail: ockovani@nem-tr.cz

Případné dotazy týkající se registrace a objednávání, prosíme, volejte na informační linku 1221.

Od 12. 10. 2022 očkujeme posilující 3. a 4. dávku vakcínou Pfizer Omicron BA 4/5; 1. a 2. dávky neočkujeme.

K očkování si připravte:

  • občanský průkaz,
  • kartičku pojištěnce a
  • při 1. dávce ČITELNĚ vyplněný dotazník před očkováním (důležité: telefonní číslo, e-mail), který naleznete níže v příloze. Urychlíte tím proces očkování (součástí formuláře jsou také podrobné informace o samotném očkování).

Na očkování osob je nejprve nutná registrace na webové adrese https://crs.uzis.cz nebo https://registrace.mzcr.cz/.

O termínu očkování budete informováni zasláním SMS zprávy s výzvou k rezervaci/objednání. Obesláno bude v každé spádové oblasti pouze tolik osob, kolik bude vypsáno termínů. Termíny pro objednávání budou k dispozici v závislosti na množství státem dodané vakcíny.

---

Očkování proti covidu-19 chrání před těžkým průběhem onemocnění → INFORMAČNÍ BROŽURA

Otázky a odpovědi k očkování → zde a zde.

---

Očkování nezletilých 12 - 15 let INFO

Dotazník ZDE.

Děti ve věku 5 - 11 neočkujeme.
Registrace probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému

Nutná předchozí registrace + doprovod zákonného zástupce.

Očkování nezletilých 12-15 (včetně) - registrace od 1. července 2021.

Doprovod zákonného zástupce nutný!

---

Od 1. 6. 2021 jsou vydávány 3 druhy certifikátů v souvislosti s onemocněním COVID-19 (jednotný vzhled certifikátů EU):

1) Certifikát o prodělaném onemocnění
2) Certifikát o výsledku negativního testu
     a) Certifikát o výsledku antigenního testu

     b) Certifikát o výsledku PCR testu

3) Certifikát o provedeném očkování

     a) Certifikát po první dávce očkování (vícedávkové schéma)

     b) Certifikát po ukončené vakcinaci

Elektronická verze CERTIFIKÁTU ke stažení na webovém portále zde: https://ocko.uzis.cz.

---

Osoby s chronickým onemocněním zadávají do registračního formuláře kód, který jim bude poskytnut centrem specializované péče či ambulantním specialistou, v jehož péči se nachází na základě posouzení zdravotního stavu ošetřujícím lékařem. Na očkovacím místě dokládají svůj zdravotní stav lékařskou zprávou. Bez této zprávy nebude pacientovi očkování v očkovacím místě umožněno.

---

Veškeré informace týkající se očkování naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Případné dotazy týkající se registrace a objednávání, prosíme, směřujte na informační linku 1221.

 

Aplikace TEČKA:


Srdečně Vás zveme na ojedinělou výstavu obrazů. V čem je jiná, než ty ostatní? Autorkou obrazů je tentokráte lékařka mikrobiologie třebíčské nemocnice → MUDr. Jana Kostková. Paní doktorka kromě kreslení věnuje svůj volný čas také psaní příběhů seříznutým krocaním brkem.


Téma výstavy: NADPŘIROZENÉ BYTOSTI A FANTASTICKÁ MÍSTA

Kde: Nemocnice Třebíč, hala v budově M2

Chřipková epidemie zasáhla i třebíčský region, proto se Nemocnice Třebíč ve spolupráci s nemocniční lékárnou rozhodla podpořit VAŠI IMUNITU!

Na vybrané produkty na POSÍLENÍ IMUNITY získáte 10% slevu!

Nezapomínejte na pohyb a zdravou stravu!


zobrazit další