Vážení pacienti, v úterý 8. března 2022 dochází ke spuštění nového nemocničního informačního systému Fons.

Věříme, že vše proběhne hladce. Předem se omlouváme za možné komplikace.

 

Oční dětská ortoptická ambulance od února disponuje třemi novými přístroji. Konkrétně se jedná o přístroj cheiroskop, acoustic locator a campbell stimulator v celkové pořizovací hodnotě 105 tisíc korun. Přístroje sloužící k léčbě tupozrakosti dětí byly pořízeny od firmy CMI s.r.o.

Děti s poruchami zraku se mohou těšit na přístroj cheiroskop, který slouží ke zlepšení funkce binokulárního vidění, kdy jedno oko sleduje obrázek a druhé papír a tužku. Současně se malý pacient snaží obrázek nakreslit.

Druhou novinkou je acoustic locator, na kterém procvičují své vidění děti s amblyopií. Tato funkční vada zraku postihuje zpravidla jedno z očí a projevuje se snížením zrakové ostrosti. Cílem při cvičení je obkreslení obrázku na kovovém plátu. Při doteku pera mimo obrysy obrázku zazní zvukový signál.

Campbell stimulator je velmi účinný při léčbě tupozrakosti dětí. Spoléhá na aktivní a kontrolní stimulaci oka. Otáčející se pruhy představují jednoduché stimuly povzbuzující sítnici jak prostorově, tak lokalizovaně.

Oční ortoptickou ambulanci týdně v třebíčské nemocnici navštíví přes 20 dětí. „Vybavení, na kterém děti doposud trénovaly svůj zrak, bylo v některých případech přibližně 40 let staré. Výměna přístrojového vybavení už byla akutní,“ popisuje situaci v oční ambulanci ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Na financování přístroje cheiroskop za 31 tisíc korun a cambell stimulárotu za téměř 40 tisíc korun se podíleli občané Třebíče a blízkého okolí, kteří přispěli do vánoční sbírky města Třebíč. Výtěžek sbírky byl tentokrát věnován dětské ortoptické ambulanci. Acustic locator v pořizovací ceně 34 tisíc zakoupila nemocnice z finančních darů. „Ráda bych poděkovala městu Třebíč za uspořádání vánoční sbírky i všem, kteří do ní přispěli. Děkuji především za naše dětské pacienty,“ poděkovala za finanční podporu ředitelka Tomášová.

 

Nemocniční lékárna - akční nabídka 1+1 na podporu imunity za 419,- Kč!

Finanční dary pro třebíčskou nemocnici pomáhají. V roce 2021 bylo nakoupeno 7 moderních přístrojů. Hodnota přístrojového vybavení pořízeného z finančních darů se vyšplhala na čtyři a čtvrt milionu korun.

Přátelé, partneři, bývalí pacienti, veřejnost, toto všechno jsou dárci, kteří se podíleli na financování mnoha vybavení, které se i přes další divoký covid rok 2021 podařilo nakoupit.  Zajistili tak zvýšení kvality poskytované péče obyvatel Třebíče, ale také dalších pacientů celého třebíčského regionu.


Přehled položek pořízených z darů v roce 2021 (ceny včetně DPH):

Fundus kamera pro oční oddělení

1 206 007,00 Kč

Ultrazvuk pro urologické oddělení

1 143 450,00 Kč

Perimetr pro oční oddělení

602 580,00 Kč

Analyzátor COBAS pro centrální laboratoře

302 411,00 Kč

Cystoskop pro urologické oddělení

241 049,35 Kč

Diagnostický přístroj InBody 370s  pro oddělení nutriční terapie

235 950,00 Kč

Lůžka pro LDN 7 ks

227 291,75 Kč

Bezdrátový ultrazvuk Vscan Air pro gyn-por oddělení  (porodní sály)

194 500,00 Kč

Fototerapie pro novorozenecké oddělení

134 372,92 Kč

Hodnota celkem

4 287 612,02 Kč


Gynekologicko porodnické oddělení, konkrétně naše porodní sály nově zdobí ultrazvukový přístroj Vscan Air. Jedná se o převratný bezdrátový ultrazvukový přístroj, který umožňuje rychlé skenování celého těla kdykoliv a kdekoliv. „Ultrazvuk je využíván při sledování aktuálního stavu rodiček na porodních boxech a přispívá ke zpřesnění a zrychlení rozhodování v akutních stavech a komplikacích,“ vysvětluje funkci bezdrátového ultrazvuku ředitelka nemocnice Eva Tomášová. Financování ultrazvuku v celkové hodnotě 192 tisíc zajistili Dřevozpracující výrobní družstvo,  Wera Werk s.r.o. a TIPA Telekom plus a.s.

Opravdu velkou radost ze zakoupení přístroje fototerapie mělo novorozenecké oddělení. Léčba novorozenecké žloutenky se pomocí tohoto přístroje výrazně zkracuje. „Což velmi ocení každá novopečená maminka, čekající na okamžik uzdravení a propuštění svého miminka domů,“ komentuje přínos fototerapie ředitelka Tomášová. Pořizovací cena fototerapie byla 134 tisíc korun. Na fototerapii se složilo mnoho dárců, kteří přispěli do veřejné sbírky, dále obce z našeho regionu a společnost Nutricia a.s.

Pro pacienty ambulance i standardního urologického oddělení byl v říjnu zakoupen nový ultrazvukový přístroj nejvyšší třídy a rigidní cystoskop. Pořizovací cena ultrazvuku byla 1 milion a  143 tisíc korun. Ultrazvuk od společnosti MEDKONSULT, s.r.o. byl z části financován prostřednictvím dotačních prostředků Nadace ČEZ a obcí Dukovany, Mohelno, Nárameč a Petrovice a také se finančně podílelo mnoho dalších obcí z našeho regionu.

Pořizovací cena rigidního cystoskopu je téměř čtvrt milionu korun. Na financování cystoskopu od společnosti Olympus Czech Group, s.r.o., člena koncernu se výrazně podílel dotací Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ, a také společnost Jaroměřická mlékárna, a.s.

Oční oddělení zakoupilo fundus kameru v pořizovací hodnotě 1 milion a 206 tisíc korun a nový perimetr za 602 tisíc korun. Na tyto přístroje byly použity dary od města Třebíč a společností Huhtamaki Česká republika, a.s. a VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s.

Centrální laboratoř byla dovybavena analyzátorem COBAS za 302 tisíc korun, který zaplatila společnost PKS stavby a.s.

Oddělení nutriční terapie nyní disponuje diagnostickým přístrojem InBody 370s za bez mála 236 tisíc korun, na jeho financování se podílely společnosti TTS energo a.s. a TOMIreko, s.r.o.

Pacienti léčebny dlouhodobě nemocných díky dárcům odpočívají na sedmi nových lůžkách za 227 tisíc korun, na jejichž financování se velkou měrou podílel dotacemi Moravskobudějovický mikroregion a obec Březník.

Nemocnice Třebíč si každého finančního daru velmi váží. „Děkujeme, štědří dárci nám pomáhají zvyšovat úroveň jednotlivých vyšetření našich pacientů i celkového komfortu při hospitalizaci,“ děkuje všem dárcům ředitelka Tomášová.

 

Čtyřpatrový parkovací dům pro 218 aut, v přízemí s komerčními prostory, by se mohl začít stavět už v polovině příštího roku. Odhadované náklady stavby jsou cca 165 milionů korun. Budova vytvoří protihlukovou bariéru k frekventované silnici podél jižního okraje areálu nemocnice. V provozu by mohl být parkovací dům do konce roku 2024.

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina

První miminko roku 2022 narozené v třebíčské nemocnici se jmenuje Sebastian Hajný. Narodil se mamince Denise Hajné z Pálovic na Nový rok v 14:07 hodin s váhou 3360 gramů.

Jako druhá vykoukla na svět v 16:25 hodin holčička Elena Leitnerová s váhou 3340 gramů mamince Kateřině Zálešákové z Třebíče, čímž se stala prvním občánkem města Třebíč pro rok 2022.

V pondělí 3. ledna popřála oběma maminkám, Sebastiankovi i Elence ředitelka nemocnice Eva Tomášová a přinesla kytičku a dárek. Ke gratulantům se také přidal starosta města Třebíč Pavel Pacal, který přišel přivítat malou Elenku jako první miminko města Třebíč v roce 2022.

Gratulujeme!


Miminkovská statistika roku 2021:

celkem 1261 porodů,

celkem 1269 dětí,

8 dvojčat,

627 chlapečků,

642 děvčátek.

Poslední miminko v roce 2021 byla holčička Verunka z Moravských Budějovic, která se narodila v pátek 31. 12. 2021 v 22.13 hodin.


 

 


Za okny sype se sněhová nadílka,

záclony provoní anýz a vanilka.

Sváteční koledy zpívají andělé,

už jsou tu Vánoce šťastné a veselé.

Pravidelná obnova matrací je naprostou samozřejmostí. Poslední dva roky obzvlášť.

Co si budeme povídat. Covid + častá dezinfekce...

Rádi bychom pro naše pacienty zajistili nejenom kvalitní lékařskou a ošetřovatelskou péči, ale také komfort na lůžku.

Nemocnice Třebíč společně se spolkem For Jane vyhlašuje veřejnou sbírku na financování nákupu nových matrací.

Číslo účtu veřejné sbírky: 8500013031/0100

Pomůžete nám? Děkujeme.

Z důvodů návratu epidemie onemocnění COVID-19 jsou nastavena v Nemocnici Třebíč následující pravidla pro testování pacientů a doprovodů:


a) Plánovaný příjem pacienta: vždy s platným testem.
Plánované operace + plánované porody: PCR na žádanku s indikací lékaře (neočkovaní i očkovaní pacienti) – odběr bude proveden v odběrovém stanu. Při příjmu se lze prokázat i externě provedeným testem z akreditovaného zdravotnického zařízení (PCR ne starší 72 hodin).
Ostatní plánované příjmy (neočkovaní i očkovaní pacienti) – minimálně antigenní test s indikací lékaře. Při příjmu se lze prokázat i externě provedeným testem z akreditovaného zdravotnického zařízení (PCR ne starší 72 hodin/antigenní 24 hodin).

b) Neodkladný příjem pacienta:
Stav bezprostředně ohrožující život pacienta vyžadující resuscitační, intenzivní péči či emergentní operační zákrok: použití rychlotestu PCR s indikací lékaře.

c) Akutní příjem pacienta:
Náhle vzniklý vážný zdravotní stav pacienta/akutní operační výkon nebo porod: minimálně antigenní test s indikací lékaře.

d) Vybrané plánované ambulantní výkony: vyšetření a ošetření, u kterých má pacient sejmutou ochranu dýchacích cest a je v kontaktu s jinými osobami (zejména gastroskopie, bronchoskopie, zátěžový test EKG, spirometrie apod.). Je vyžadován minimálně antigenní test provedený s indikací lékaře.

e) Doprovody dětí do 6 let včetně: PCR test vykazovaný na zdravotní pojišťovnu (plánované i akutní příjmy). Test platí po celou dobu hospitalizace.

f) Doprovody dětí nad 6 let:
i. Plánované příjmy – doprovod přijde s PCR testem, který si hradí sám.
ii. Akutní příjem – bude proveden antigenní test, který si hradí doprovod sám.
iii. Pokud je dítě starší 6 let, jedná se o akutní hospitalizaci a potřebuje doprovod, napíše lékař do zápisu, z jakého konkrétního důvodu dítě potřebuje doprovod a PCR test má rodič hrazený.

g) Třetí osoba u porodu:
V dostatečném předstihu si opatří PCR test za úhradu (podstoupení testu do 72 hodin před příchodem do porodnice). Pokud nebude mít při příchodu do porodnice k dispozici platný PCR test, bude proveden antigenní test za úhradu při příchodu.

 

Zvýšíte svou ochranu před onemocněním covid-19, zejména před závažným průběhem a komplikacemi

Po očkování dochází s časem k postupnému poklesu ochrany (zejména u starších osob, osob s chronickým onemocněním nebo poruchou imunity) se zvýšením rizika nákazy.
Posilující dávka (zejména u rizikových skupin osob) posiluje účinek předchozích vakcín a nastolí opět vysokou ochranu před COVID-19.

Více informací se dočtete v přílohách této aktuality ↓↓↓

Přijďte si k nám zacvičit! Od 1. listopadu 2021 zahajujeme AQUAFITNES v bazénu nemocnice. 

Novinky Nemocnice Třebíč v podobě tiskových zpráv naleznete v sekci média → tiskové zprávy.

zobrazit další