Rychlé vyhledávání na stránkách 

AKTUÁLNĚ

Den otevřených dveří Nemocnice Třebíč nabídne pohledy na nedostupná místa i řadu vyšetření

Nemocnice Třebíč v sobotu dne 10. září 2016 v rámci Dne otevřených dveří 2016 nabídne desítku preventivních vyšetření, proškolí v první pomoci a umožní vstup návštěvníkům do míst většinou nedostupných. Zájemci dostanou šanci nahlédnout do prostředí dialýzy a prohlédnou si i „staveniště“ nového pavilonu. Tradičními „taháky“ budou screeningová vyšetření krve, zraku a krčních tepen.

„Do programu jsme zařadili vše, o co bývá zájem a co považujeme za důležité, proto nechybí vyšetření, zdravotní přednášky, pohled do zákulisí, ale nezapomněli jsme ani na zábavu. Představíme naše specializace a pracoviště, ale pozvání přijaly i všechny složky ISZ,“ vyjmenovává ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. Sonografické vyšetření krčních tepen je velice účinnou prevencí při mozkové mrtvici. Vyšetření tlaku, hladiny glykémie a saturace krve kyslíkem může odhalit řadu zdravotních problémů a měření nitroočního tlaku upozorní na nebezpečný zelený zákal. Poradny se zaměří na zdravé stravovaní a správné sezení a držení těla.

Dále je součástí programu i diskrétní vyšetření na AIDS, či laktační poradna pro nastávající, či už kojící maminky.  „Každý rok bývá o screeningová vyšetření velký zájem a na začátku akce se tvoří i delší fronty, proto připomínám, že končit budeme v 16 hodin a zájemci tak mohou přijít i v odpoledních hodinách,“ doplňuje na závěr Eva Tomášová. K veselejším bodům programu bude jistě pak patřit Dinosauří stomatologie, skákací hrad, ukázky výzbroje hasičů, záchranářů a policistů a také stánek Vyšší odborné školy a střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč se simulátorem stárnutí a zajistí výuku samovyšetření rakoviny prsu.      

Záštitu nad Dnem otevřených dveří Nemocnice Třebíč převzal starosta města Třebíč Ing. Pavel Janata. Partnery akce jsou skupina ČEZ, Zdravé město Třebíč, Státní zdravotní ústav a Český rozhlas REGION. Na zajištění programu se podílí Vyšší odborná škola a střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč, Policie ČR, Městská policie Třebíč, Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina, ZZS Kraje Vysočina a Červený kříž.

Detaily o programu najdete na www.nem-tr.cz a na facebooku Nemocnice Třebíč.


Nové masáže v nabídce rehabilitačního oddělení

Rehabilitační oddělení Nemocnice Třebíč nabízí nové masáže – nechte se od nás rozmazlovat!

ANTICELULITIDNÍ MASÁŽ
Anticelulitidní masáž působí na podkožní vazivo, pokožku a tukové buňky, čímž viditelně vypíná pokožku. Tato speciální masáž má za účel působit na tukové buňky ze zvlákněného podkoží a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus.

Před masáží je nutné prohřát masírovaná místa pomocí lávových kamenů. Po anticelulitidní masáži se provede zeštíhlující ozónový zábal, který má na celulitidu a kvalitu pokožky pozitivní účinek.

První výsledky lze rozpoznat již po 3  masážích, kdy je vidět pozitivní vliv na pokožku a celulitidu. Pokožka je hladší a viditelně vypnutější.

HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI – LOMI

Je označována za perlu mezi masáženi a někdy také jako ,,MILUJÍCÍ RUCE".

Při této masáži dochází k hluboké relaxaci a regeneraci tkání. Stimuluje krevní a lymfatický oběh, odstraňuje svalové napětí, bolest a únavu, pomáhá při detoxikaci organismu. Masáž využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.